2024. május 4, szombat - Mónika

Hírek

2014. Október 31. 00:00, péntek | Helyi sport

Tar Sándor Európa-bajnoki bronzérmes lett

2014. október 18-25 között Zágrábban rendezték meg az Ifjúsági Ökölvívó Európa-bajnokságot, ahol 41 ország 233 ökölvívója vett részt.

A versenyen a Földi Imre sportösztöndíjas Tar Sándor is indult, aki ebben az évben már több nemzetközi versenyen eredményesen szerepelt, köztük az Ifjúsági világbajnokságon is, ahol két mérkőzést tudott nyerni. A hazai és a külföldön elért eredményeinek köszönhetően kivívta a jogot az EB-n való indulásra. Sándor idáig 4 kontinens viadalon vett részt, melyeken mérkőzéseket ugyan nyert, de az érem szerzésig eddig nem sikerült eljutnia.
A Zágráb-i EB-n egyenletes, kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva küzdötte fel magát az elődöntőig. Az éremszerzésnél román ellenfelét parádés ökölvívással múlta felül. A szakmai vezetés bízott benne, hogy ezt a teljesítményét sikerül átvinnie a következő mérkőzésére is. Majd a döntőbe jutásért, a májusban világbajnokságot nyert angol Muhammad Alival kellett megküzdenie, ahol az első menetet megnyerte, de a későbbiekben az ellenfél fizikai fölénye dominált, így Sándor a dobogó 3. fokára állhatott. Angol ellenfele később a döntőben is győzött, ezzel Európa bajnok lett.
Rózsa András edző méltatta Sándor eredményét, mivel a Tatabányai SC ökölvívó szakosztályának életében, utánpótlás korosztályban, kontinens bajnokságon első éremszerzőnek számít. Az edző az elmúlt évek teljesítménye alapján bízott Sándor éremszerzésében, ami ezúttal sikerült, mely nagy öröm a szakosztály és a város számára is. Az elért bronzérem jelentőségét hangsúlyozza az a tény is, hogy a nehéz mezőnyben a magyar válogatottból csak két bronzérem született, amiből az egyiket a Tatabányai SC versenyzője szerezte.
Az EB-n Tatabányáról Babai Sándor nemzetközi AIBA bíró is részt vett, mely kiváló lehetőség volt számára, hogy még több nemzetközi tapasztalatot szerezzen így erősítve a sport diplomáciai kapcsolatokat.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 04. 08:35, szombat | Sport

Férfi divízió I/A-vb - Hosszabbításban győzelem az olaszok ellen, szombaton dől el a feljutás

A magyar férfi jégkorong-válogatott hosszabbítás után 3-2-re legyőzte a házigazda olasz csapatot pénteken a bolzanói divízió I/A-világbajnokság negyedik fordulójában.

2024. Május 04. 06:00, szombat | Bulvár